گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / آموزش / آموزش دوخت مانتو ساده

آموزش دوخت مانتو ساده

آموزش دوخت مانتو ساده

دوخت مانتو فرم اداری لباس فرم اداری؛ مانتو مدارس, طریقه دوخت مانتو ساده, الگوی دوخت مانتو پانچو, الگو دوخت مانتو,
دوخت مانتو فرم اداری لباس فرم اداری؛ مانتو مدارس,
طریقه دوخت مانتو ساده,

ایده ما برای مانتو  ترکیب جنسیت های متفاوت در یک طرح است که این جنسیت ها را از ۲ رنگ متفاوت نیز انتخاب کرده امی، استفاده از جنسیت چرم در سرشانه ها ، جیب و پشت آستنی، این طرح را در رده طرح های اسپرت جای داده است. پیشنهاد میکنیم از کیف و کفش چرم و هماهنگ با مانتو خود استفاده کنید، توجه داشته باشید که به همراه داشنت یک جفت دستکش چرم، وقار شما را دو چندان میکند.

قبل از هر چیز باید الگو را دانلود کرده در پایین این بخش. و به مراکز کپی در شهر رفته و از آن پلات بگیرید با سایز تنظیم شده در این الگو سپس مراحل زیر را انجام داده . در ضمن دوستان کم لطفی نکنید بابت نظر!!

مانتو شلوار اداری - مانتو - آموشگاه طراحی صنایع دستی و دوخت مهران جامه
مانتو شلوار اداری – آموشگاه طراحی صنایع دستی و دوخت مهران جامه

بخشهای مختلف الگو:

۱- الگوی تکه جلو × ۲
۲- الگوی تکه پشت ×۱
۳- الگوی تکه آستنی ×۲
۴- الگوی تکه برش سرشانه )چرم( ×۱ + آس تر ×۱
۵- جیب ×۲
۶- تکه در جیب )چرم( ×۲ + آستر ×۲
۷- الگوی تکه آستر جیب ×۲
۸- تکه پل سرشانه)چرم( ×۲ + آستر ×۲
۹- الگوی تکه یقه ×۲
۱۰- الگوی تکه پشت دست ×۲ )چرم( + آستر ×۲
۱۱- الگوی تکه سجاف پشت ×۲
a کمربند: مستطیلی به عرض ۱۲ سانتی متر و طول تقریبی ۱۵۰ سانتیمتر چرم

مراحل دوخت :

الگوی سجاف این مدل را به صورت سر خود طراحی کرده امی که به همراه الگوی تکه جلو میباشد و پس از برش تکه جلو از پارچه، الگوی قسمت سجاف را جدا کرده و از لایی چسب برش زده و روی سجاف پارچه بچسبانید.الگوی سجاف پشت را نیز از روی لایی چسب برش بزنید و به پارچه سجاف بچسبانید.ساسون های کمر و سینه در تکه جلو و ساسون های کمر تکه پشت را دوخته سپس آنها را اتو کنید.در این مرحله برش سرشانه ویک را روی آسترقرار داده و لبه پشت آن را چرخ کرده و سپس درزها را به سمت آستر برگردانده و از قسمت روی پارچه دوخت میلی را برروی آستری بزنید. این مراحل دوخت را روی لبه جلو تکرار کرده، در صورت تمایل دوخت تزئیینی را زده و اتو کنید. ابتدا سر شانه پشت و جلو بالا تنه را بدوزید سپس برش آماده شده را بر روی تکه های پشت و جلو از سمت سرشانه و حلقه آستین به وسیله کوک ثابت کنید. درزهای پهلو را به همدیگر بدوزید. تکه شماره ۸ پل سرشانه را روی آستر قرار داده وبه جز درزی که در حلقه آستنی قرار میگیرد بقیه را دوخته و پس از چرخ تزئینی آن را اتو کنید.

مراحل دوخت جیب:

تکه های شماره ۶ را روی آستر گذاشته به غیر از درز بالا مابقی درزها را بدوزید، بعد از دوخت تزئینی آنرا اتو کنید. پیلی های روی تکه جیب را به کمک سوزن و نخ ثابت کرده، در جیب را بالا ی تکه جیب روی پیلی ها قرار داده و سپس آستر جیب را روی آن گذاشته و دور تا دور آنرا چرخ کرده و روی یکی از درزها به اندازه ۳ سانتی متر باز بگذارید که جیب را از آن قسمت به سمت رو برگردانیده و پس از اتو کردن جیب را روی عالمت های مشخص شده الگو با سوزن ثابت کرده و اطراف آنرا چرخ تزئینی بزنید.

مراحل دوخت یقه :

سرشانه سجاف جلو و سجاف پشت را به همدیگر بدوزید. از الگوی یقه ۲ عدد برش زده و یکی از تکه ها را لایی چسبانده سپس درزهای بالای آنرا که داخل گردن قرار می گیرد به همدیگر بدوزید. پس از دوختن، اضافه درز آنرا با قیچی کم کرده و به رو برگردانده و اتو کنید.در این مرحله یقه آماده شده را روی حلقه گردن مانتو ثابت کنید و سجاف را روی آن گذاشته و دور تا دور یقه را چرخ کنید.

مراحل دوخت آستین :

۲ تکه الگوی شماره ۱۰ را روی آستر گذاشته و دور تا دور آنرا چرخ کنید، سپس در مرکز آستر یک شکاف کوچک زده و از آن قسمت ۲ تکه را به سمت رو برگردانید و اتو کنید.تکه های آماده شده را بر روی علامت های مشخص شده ثابت و دوخت تزئینی بزنید.قسمت کاپ آستین را ۲ چرخ به فاصله ۰/۵سانتی متر از همدیگر زده و پس از خورد دادن این قسمت درزهای زیر آستین را بدوزید و پس از اتو کردن آستین را به بالاتنه وصل کنید.

توجه :

دقت کنید که در هنگام وصل آستنی، تکه پل سرشانه را روی خط سرشانه قرار داده و با همدیگر چرخ کنید.کمربند را دوخته و در صورت تمایل روی پهلوها به وسیله پل کمر آنرا ثابت کنید.
و در انتها : دکمه و جادکمه مرکز جلو را دوخته و دکمه های تزئینی در جیب ها و پلهای سرشانه را نیز بدوزید.

الگو ( سایز : ۳۶ تا ۴۴ )

یکی از مشخصه های مدل ارائه شده استفاده از پارچه حاشیه دار است که معمولا برای استفاده از این پارچه ها دچار مشکل می شویم. حاشیه در بعضی پارچه ها در راه طراحی شده و در بعضی از پارچه ها در بیراه است. در این مدل حاشیه پارچه در راه پارچه است که به دو قد لباس پارچه نیاز داریم.

یکی از مشخصه های مدل ارائه شده استفاده از پارچه حاشیه دار است که معمولا برای استفاده از این پارچه ها دچار مشکل می شویم. حاشیه در بعضی پارچه ها در راه طراحی شده و در بعضی از پارچه ها در بیراه است. در این مدل حاشیه پارچه در راه پارچه است که به دو قد لباس پارچه نیاز داریم.

مانتو رِدا:

یکی از مشخصه های مدل ارائه شده استفاده از پارچه حاشیه دار است که معمولا برای استفاده از این پارچه ها دچار مشکل می شویم. حاشیه در بعضی پارچه ها در راه طراحی شده و در بعضی از پارچه ها در بیراه است. در این مدل حاشیه پارچه در راه پارچه است که به دو قد لباس پارچه نیاز داریم.

نکته مهم :

قبل از هر چیز باید الگو را دانلود کرده در پایین این بخش. و به مراکز کپی در شهر رفته و از آن پلات بگیرید با سایز تنظیم شده در این الگو سپس مراحل زیر را انجام داده . در ضمن دوستان کم لطفی نکنید

مشاهده بیشتر

آموزشگاه صنایع دستی و طراحی دوخت مهران جامه

شما هم میتوانید شنل کلوش بدوزید

طرز دوخت شنل کلوش انواع شنل مجلسی,سلام به دوستان خوبم و مخصوصا سلام به همه …